Mikrohitelprogram

Szolnokon, a megyei vállalkozásfejlesztési alapítványnál bejelentették, hogy ismét fizetnek a mikrohitelprogramban résztvevőknek.
Mint ismert, idén májustól finanszírozási gondok léptek fel a népszerű mikrohitelprogramban. Ábel József, a megyei mikrohitel-bizottság elnöke elmondta, hogy a kormányzat a napokban úgy döntött, egymilliárd forinttal megemelte a mikrohitel országos keretét. Így lehetővé vált, hogy az eddig megkötött szerződéseket év végéig teljes egészében kielégítsék. Rossz hír viszont, hogy továbbra sem fogadnak el új hiteligényléseket. Megyénkben az új mikrohitelprogram tavaly szeptembertől működik. A vállalkozók pénzhez jutásának új lehetősége nagy érdeklődést váltott ki. A mikrohitelprogram 11 éve alatt megyénkben tavalyig 400 vállalkozás közel 400 millió forintot kapott, tavaly óta pedig 110 vállalkozó 438 millió forintot vehetett igénybe. Összesen 125 vállalkozó adta be igényét 527 millió forint értékben, de 5 pályázatot elutasítottak, és 10-en végül nem vették igénybe a hitelt. Dr. Ábel József az elmúlt egy évet elemezve elmondta, legtöbben Szolnok térségében, míg elenyésző arányban Tiszafüreden és környékén éltek a hitelfelvétel lehetőségével. Az igénylők zömében a kereskedelem, a szolgáltatás és a mezőgazdaság területén tevékenykednek. Dr. Ábel József bízik benne, hogy a későbbiekben bővül a forráslehetőség, hiszen erre utal az egymilliárd forinttal megemelt keret is.