Környezetvédő gazdák
A megyéből 49 pályázat összesen 70 millió forintot nyert a környezet- és természetkímélő mezőgazdasági, halászati módszerek alkalmazására, illetve elterjesztésére.
Az agrár-környezetvédelmi program célja, hogy elnyerhető támogatásokkal elősegítse a természetkímélő, környezetbarát mezőgazdasági és halászati tevékenységek alkalmazását, azok elterjesztését ott, ahol intenzív árutermelésre nincs lehetőség, s hozzájáruljon a vidéki foglalkoztatás javításához.
A programra a márciusi határidőig több mint százötven pályázat érkezett a megyéből, ebből 49 volt sikeres, amelyek összességében 5410 hektárt érintenek. A nyertes pályázók még ebben a hónapban megkapják azt az igazolást, amellyel az APEH-től igényelhetik a megítélt támogatási összeg felét.
A nyertes termelőknek szigorú szakmai követelményeknek kell megfelelniük. Több éves üzemterv alapján, bizonyítottan úgy kell dolgozniuk, hogy a környezet, a táj, a természet hajszálnyit se sérüljön.
A sikeres pályázóknak egynapos oktatáson kell részt venniük, az üzemtervek készítőit pedig ugyancsak továbbképzésre várják. A későbbiekben az üzemterv alapján ellenőrzik majd az érintett gazdálkodókat, és, ha mindent rendben találnak, engedélyezik a támogatási összeg másik felének kifizetését.