Földalapú támogatás

Az úgynevezett szívességi földhasználóknak már csak néhány napjuk van a földalapú támogatás igénylésére. Eddig még kevesen jelentkeztek ez ügyben a falugazdászoknál.
A napokban jelent meg a 102/2001 (12.16) számú FVM-rendelet módosítása. Ez a módosítás lehetőséget biztosít azoknak a termelőknek is a földalapú növénytermesztési támogatás igénylésére, akik eddig kimaradtak ebből, augusztus 31-ig ugyanis csak a saját és haszonbérelt földekre lehetett támogatást felvenni. A határidő nemsokára lejár, hiszen az FM - hivataloknak október 15-ig jelentést kell készíteniük a beadott támogatásokról a minisztériumnak. Eddig azonban a több ezerre tehető érintettből csak nagyon kevesen éltek a lehetőséggel és keresték fel a falugazdászokat. Két kategóriába sorolták a támogathatók körét. Az, aki 10 hektár alatt gazdálkodik, annak 12 ezer forint adható hektáronként a szántóföldi kultúrák mindegyikére, míg aki 10 és 300 hektár közötti területen műveli a földet, annak 8 ezer forint járhat őszi kalászos, kukorica és fehérjenövények termesztéséért.