Épülnek a kerékpárutak

A szolnoki kerékpárutak koncepciója az egyeztetések után végre kezd kialakulni, melyet nemrég a polgármester ismertetett.
Eszerint a Széchenyi-városrészből az aluljárón és a Zagyva-gáton át a Várkonyi térre viszonylag könynyen bevezethető a kerékpárforgalom. Nehezebb a Pletykafaluból bevezető út ügye, ennek megoldása szakemberek feladata lesz. Jelenleg nehéz kerékpárral átjutni a belvároson, ez a gond a Kossuth tér és a Szabadság tér átalakításával párhuzamosan oldódik meg. A Szabadság tér átalakításáról a napokban írja ki a közbeszerzési eljárást a Közútkezelő Kht. Szalay Ferenc elmondta még, hogy hat új parkot létesítettek a városban, a hetedik most készül a Széchenyi Gimnázium előtt. Ezekben a hetekben útfelújítások fejeződnek be, Szandaszőlősön például a Vajda János utcában, a Krúdy utcára pedig rövidesen elkészülnek a szélesítés és a járdaépítés tervei.