Drágul a parkolás

A parkolási rendszert üzemeltető Rethmann Recycling Szolnok Rt.régebben azt is felvetette, hogy az ügyfélszolgálat érdekében a jelenlegi, a cég telephelyén működő irodája mellett másikat is nyit majd.
A vállalat teljes körű szolgáltatásra törekszik, ezért ha új irodát nyitnának, azt ugyanolyan színvonalon kellene üzemeltetni, mint a jelenlegit. Ez viszont olyan sokba kerülne, hogy nem érné meg sem a városnak, sem a Rethmann Rt.-nek. Az ügyvezető igazgató azt is elmondta, információk szerint az ügyfelek nem veszik rossz néven, hogy bérletvásárláskor vagy más ügyeik intézése miatt ki kell menniük a József Attila úti telephelyre. Ennek egyébként szerinte az az előnye is megvan, hogy ott nem kell parkolási díjat fizetni és viszonylag könnyen találhatnak parkolóhelyet, akik autóval érkeznek oda. A bővítés második ütemét a nyár elején hajtották végre, ami újabb 6-8 utcát érintett és 10 jegykiadó automata felállítására adott lehetőséget. Polónyi Jánostól megtudtuk azt is, hogy a város képviselő-testülete korábban már döntött a parkolási díj felemeléséről. Akkor úgy határoztak, hogy a díjak ez évben már nem változnak, ugyanakkor előre megállapították a 2003. január elsejétől érvényes árakat. Jövőre az eddigi 80 forint helyett egy százast kell egy órai parkolásért kifizetnünk.