Aktív katonák

A Magyar Honvédség idén sem feledkezett meg azokról a nyugdíjba vonult katonákról, akik a sereg érdekében ma is aktívan tevékenykednek.
Évek óta hagyomány, hogy a honvédelmi miniszter és a honvéd vezérkar főnöke az idősek napja alkalmából köszönti a seregtől nyugdíjba vonult volt kollégákat, akik közül többen elismeréseket is átvehetnek ezen a napon. Idén 82 nyugdíjast ért ez a megtiszteltetés. A megyei hadkiegészítő parancsnokságon tartottak ünnepséget, ahol a négy megyei érintett közül háromnak — Terhes György ny. századosnak, Gyömbér András ny. őrnagynak, valamint Gergely Lajos ny. őrnagynak — adták át a pénzjutalmat nyugdíjas katonaként teljesített önkéntes feladatvállalásaik, a honvédelem iránti elkötelezettségük elismeréseként. A legidősebb jutalmazott, a 86 esztendős Kovács György ny. alezredes személyesen nem tudott megjelenni a délelőtti ünnepségen, így az elismerést részére kisújszállási otthonában; Somkutas Imre ezredes adta át.