Az Olajbányász férfi kosárcsapata folytatja európai menetelését

A Szolnok hazai pályán végig vezetve legyőzte az olasz bajnok Sassarit a férfi kosárlabda Európa Kupa középszakaszának első fordulójában, január 5-én. A magyar bajnok fennállása során először jutott be a második számú európai kupasorozat középszakaszába, s a február 10-ig tartó második körben a Sassari mellett a török Galatasaray és a spanyol Zaragoza az ellenfele.

Szolnokon a rövid téli szünetben légióscsere történt irányítóposzton: Aaron Craft helyére a szintén amerikai Stanley Burrell érkezett a ciprusi Nicosiától. A szolnokiak legújabb szerzeménye, a francia Vichy Clermont-tól érkezett amerikai Jarrod Jones egyelőre nem szerepelt a keddi keretben. A Sassari a kontinentális elitet felvonultató Euroliga kiesőjeként, győztes meccs nélkül került le az EK-ba, és három játékosa is megfordult korábban az NBA-ben. A szardíniai együttes rosszul kezdte az új évet: fennállásának legsúlyosabb, 87-50-es vereségét szenvedte el a Serie A-ban éllovas Milanótól.

\"\"

Strahinja Milosevic (szemből), a Szolnok játékosa dob David Kyle Logan (b), a Sassari játékosa mellett a férfi kosárlabda Európa Kupa 2. csoportkör N csoportjának 1. fordulójában játszott Szolnoki Olaj - Sassari (olasz) mérkőzésen a szolnoki Tiszaligeti Sportcsarnokban 2016. január 5-én. MTI Fotó: Bugány János

\"Az első 5-6 percben nem hagytuk felpörögni az olaszokat, és utána is mindig volt valaki, aki átlendítette a csapatot a holtponton. Jó védekezéssel sikerült tartani a 10 pont körüli, megnyugtató előnyt, és ezzel a szép győzelemmel igencsak magasra tettük a mércét magunknak.\" - mondta Pór Péter vezetőedző.

Férfi kosárlabda EK, középszakasz (legjobb 32), N csoport, 1. forduló, 2015. janur 5.:
Szolnoki Olaj-Sassari (olasz) 86-75 (23-8, 18-22, 20-24, 25-21)
--------------------------------------------------------------------
A magyar csapat legjobb dobói: Vojvoda 20, Milosevic 19, Burrell 15, Wittmann 11